dot Incepe Conferinta 2013-- Misiunea- Responsabilitatea mea si a ta

Anul acesta prin eforturile considerabile ale organizatorilor si la cerinta liderilor si comunitatii de Craiova, conferinta din 2013 se va desfasura in doua locatii diferite; Perioada; 4 aprilie 10.00---6 aprilie 14.00 Locatia; Biserica Penticostala Alfa; Str. Alexandru cel Bun, nr. 6, Craiova. Multumiri fratelui Pastor Gîju Ion si liderilor din comunitatea de Craiova Perioada; 9 aprilie 10.00---11 aprilie 14.00 Locatia; Biserica Baptista Harul; Strada Plopilor, nr. 10 , 305500. Lugoj Multumiri Fratelui Pastor David Nicola, echipei pastorale si comitetului. Toate costurile sint acoperite de organizatori. Toti cei care doresc sa se inscribe va rugam sa complectati formularul de mai jos. Va asteptam

dot FORMULAR DE INREGISTRARE

dot CONFERINTA PENTRU LIDERI

Cu deosebita bucurie anuntam Fundatia Bashford in colaborare cu Biserica Baptista “Harul” din Lugoj impreuna cu Union Mission Ministries organizeaza in perioada 27 Februarie —2 Martie 2012, o conferinta pe tema

“Legalismul sau Harul” pentru toti aceea care se considera lideri in comunitatea sau in biserica in care traiesc si activeaza.
Cazarea, masa, materialele vor fii asigurate de catre organizatia noastra.
Cheltuielile conferintei vor fii sustinute de catre organizatia nostra si de toti aceea care doresc sa faca donatii benevole pentru aceasta lucrare deosebita.

Pentru inscrieri se poate suna la secretariatul bisericii.  Inscrierile se pot face inclusiv in data de 27 feb. 2012.
Biserica Creştină “Harul”  din Lugoj, str. Plopilor nr. 10, telefon 0256-352.849.
dotLegalismul sau harul ? CONFERINTA

Vor conferentia urmatorii:

Dr.Mike Windsor-pastor, profesor la Seminarul Teologic Baptist Central din Virginia Beach si scriitor(cea mai importanta carte scrisa poarta titlul:”Rolul lui Balthasar Hubmaier in anii timpurii ai Reformei).

Dr. Deman B. Martin-pastor si  conferentiar, implicat in lucrarea misionara din America, India, Jamaica, Israel  si Franta.

Christopher M. Gilliam-pastor, fondator al Asociatiei FishForMen.
John Gray-director asociat al organizatiei Union Mission Ministries, licentiat in teologie si finante.
James McPherson-invatator de Scoala Duminicala, compozitor si interpret, ultimul album editat se numeste:”It is well with my soul”.
Max Chappell-Invatator de Scoala Duminicala.

Michael T. Dailey-pastor si scriitor, misionar cu o bogata experienta in lucrarea din Cehia, Albania, Moldova, Grecia, Germania, Kenya si Uganda.

George Edward Noble-pastor cu o bogata experienta, capelan.

Grupul de americani va fi insotit de Linda Vaughan, director executiv al organizatiei Union Mission Ministries. Sora Linda va organiza o conferinta cu femeile din Lugoj in aceeasi perioada de timp.

dotGALERIE FOTO
membru